Alžyrietiški baghrir

Gardūs alžyrietiški baghrir.
Ingredientai:
Miltai 100 g
Manai 400 g
Kiaušinio trynys 1 vnt
Druska 1 vnt
Sausos mielės 1 vnt
Kepimo milteliai 1 vnt
Alyvuogių aliejus
Sviestas pagal skonį
Cukrus 3 šaukštų
Vanilė pagal skonį
Vanduo
Alžyrietiški blyneliai - bahrir
Alžyrietiški blyneliai – bahrir
  1. Pirmiausia pašildykite vandenį, jis turėtų būti šiltas, tačiau ne per karštas. Inde sumaišykite visus sausus produktus ir kiaušinio trynį, tada plakdami elektriniu plaktuvu lėtai pilkite vandenį. Tešla turėtų gautis gana skystos konsistencijos.
  2. Baigus plakti, tešlą reikia uždengti ir palikti šiltoje vietoje apie 30 – 45 minutes. Tešla paruošta kepimui, kada jos paviršiuje aiškiai matomi maži burbuliukai – jais turėtų būti pasidengęs beveik visas paviršiaus plotas. Jeigu tešla pasidarė per tiršta, reikia atsargiai įpilti šiek tiek šilto vandens – tačiau atsargiai ir ne per daug.
  3. Prieš kepant reikia pasiruošti rankšluostį, ant kurio bus galima padėti įkaitusią keptuvę. Šaltą keptuvę reikia įtrinti aliejumi (tam geriausiai tinka kepimo popieriaus gniužulėlis, jį pamirkius į aliejų tolygiai ištepti keptuvę). Tada keptuvę šiek tiek pakaitinti ir į jos viduriuką pilti tešlą, po to sukiojant keptuvę tolygiai paskirstyti (jeigu jūsų keptuvė nesvyla, aliejaus galima ir nepilti).
  4. Blynai kepami tik iš vienos pusės. Kepti reikia ant šiek tiek karštesnės nei vidutinės ugnies. Blyno paviršiuje greitai pradės kilti burbuliukai – tai jūsų sėkmės ženklas. Kai tešla beveik išdžiuvusi, keptuvę reikia nukelti nuo ugnies ant rankšluoščio – keptuvė vis dar pakankamai įkaitusi ir jūsų blynas greitai bus paruoštas. Ką tik iškeptą blyną reikia patrinti sviesto gabalėliu, tai suteiks jam minkštumo ir purumo.
  5. Ką tik iškepę blynai gana lipnūs, todėl rekomenduojama – ant kiekvieno blyno dėti kepimo popieriaus lapą. Skanu su skystu medumi ar riešutiniais, šokoladiniais kremais, klevų sirupu, uogiene, vaisiais.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s